02 noyabr 2015-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan İpoteka Fondunun faizli, adlı, sənədsiz, təmin edilmiş istiqrazlarının növbəti yerləşdirilməsi həyata keçiriləcək və hərraca 5 000 000 AZN həcmində istiqraz çıxarılacaq. İstiqrazlar 100,9417 qiyməti ilə satışa çıxarılacaq. İstiqrazları əldə etmək istəyən şəxslər “Bakı Fond Birjası” QSC-nin üzvü olan və broker lisenziyasına malik olan təşkilatlara müraciət edə bilərlər.
Xatrıaladaq ki, Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Azərbaycan İpoteka Fondunun faizli, adlı, sənədsiz istiqrazlarının emissiya prospekti 30 dekabr 2014-cü il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 50 000 000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.
Qeyd edək ki, bu istiqrazların yerləşdirilməsinə 13 yanvar 2015-ci il tarixində başlanılıb və hərracda bugünədək 41 000 000 AZN həcmində istiqraz yerləşdirilib.

The placement of last interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund will take place and bonds in amount of 5 000 000 AZN will be auctioned in BSE on November 02, 2015. The bonds will be offered for sale with 100,9417 price. Persons, who want to acquire bonds, can apply to organizations, which are member of “Baku Stock Exchange” CJSC and have a brokerage license.
Note that, the State Committee registered the emission prospectus of the interest- bearing, named, undocumented emission prospectus of bonds of Azerbaijan Mortgage Fund for Securities on December
30, 2014. The total volume of the emission is 50 000 000 AZN, face- value of this loan is 1 000 AZN and interest rate on bonds is 3%.
Note that, there was begun the placement of bonds on January 13, 2015 and so far, the bond placed the amount of 41 000 000 to auction.