İKZF Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna 300 min manat köçürəcək İKZF Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna 300 min manat köçürəcək
İKZF Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna 300 min manat köçürəcək
Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) dövlət başçısının 19 mart 2020-ci il tarixli "Azərbaycan Respublikasında əhalinin sağlamlığının qorunması və koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizənin gücləndirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında" Fərmanına əsasən yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna ianə ayrılmasına dair qərar qəbul edib.
Fond koronavirusla mübarizədə dövlətimiz və xalqımızla həmrəylik nümayiş etdirərək əmək haqqı fondundan 300 min manat vəsaiti Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna köçürəcək.

MCGF TO ALLOCATE AZN 300 THOUSAND TO CORONAVIRUS RESPONSE FUND MCGF TO ALLOCATE AZN 300 THOUSAND TO CORONAVIRUS RESPONSE FUND
MCGF TO ALLOCATE AZN 300 THOUSAND TO CORONAVIRUS RESPONSE FUND
The Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan (Fund) has made decision on allocating to Coronavirus Response Fund, established under the Decree (March 19, 2020) of the President of the Republic of Azerbaijan on protecting the public health in the Republic of Azerbaijan and strengthening the counter measures against the coronavirus infection.
Demonstrating solidarity, the Fund will allocate AZN 300 thousand from salary fund to Coronavirus Response Fund.