İKZF-nin Himayəçilik Şurasının iclası keçirilib İKZF-nin Himayəçilik Şurasının iclası keçirilib
5 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun (Fond) Himayəçilik Şurasının iclası keçirilib.
İclasda Fondun fəaliyyət istiqamətləri üzrə görülmüş işlər və cari vəziyyət müzakirə olunub. Eyni zamanda, iclasda Fondun 2020-ci il üzrə büdcəsi təsdiq edilib.
Qeyd edək ki, Fondun Nizamnaməsinə uyğun olaraq Himayəçilik Şurasının Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyası, Maliyyə Nazirliyi, İqtisadiyyat Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və Azərbaycan Mərkəzi Bankının nümayəndələrindən ibarət olmaqla 5 nəfər üzvü var.

MCGF HELD A MEETING OF BOARD OF TRUSTEES MCGF HELD A MEETING OF BOARD OF TRUSTEES
The Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan (Fund) held a meeting of Board of Trustees on 5 December, 2019.
The implemented work by the Fund and the recent situation was discussed during the meeting. At the same time, the budget for 2020 has been ratified.
According to the Charter of the Fund the Board of Trustees has 5 members including the representatives from the Administration of President of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Finance, the Ministry of Economy, The Ministry of Labor and Social Protection of the Population and the Central Bank of Azerbaijan