İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 100 mln. manatlıq emissiyasının ilk tranşı yerləşdiriləcək
05 mart 2020-ci il tarixində BFB-də İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 20, 000 000 manat həcmində adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının baza emissiya prospekti 07 fevral 2020-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 100,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

An auction will be held for placement of AZN 20 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on March 05, 2020. The auction price per bond will be AZN 1000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on February 7, 2020. The total amount of emission is AZN 100 m.  The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.