10 iyun 2021-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 50,000,000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılmış və tam şəkildə yerləşdirilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun sənədsiz adlı, faizli ipoteka istiqrazlarının baza emissiya prospekti 16 aprel 2021-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 50,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.
Baza emissiya prospektinə əsasən, yerləşdirmə kütləvi təklif üsulu ilə “Bakı Fond Birjası” QSC vasitəsi ilə keçirilib

THE NEXT PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF WAS HELD THE NEXT PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
THE NEXT PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
An auction was held for placement of AZN 50 m. of interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on June 10, 2021. The bonds were fully placed.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on April 16, 2021. The total amount of emission is AZN 50 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.