İKZF-NİN İSTİQRAZLARININ 100 MLN. MANATLIQ EMİSSİYASININ İLK TRANŞI YERLƏŞDİRİLƏCƏK İKZF-NİN İSTİQRAZLARININ 100 MLN. MANATLIQ EMİSSİYASININ İLK TRANŞI YERLƏŞDİRİLƏCƏK
İKZF-NİN İSTİQRAZLARININ 100 MLN. MANATLIQ EMİSSİYASININ İLK TRANŞI YERLƏŞDİRİLƏCƏK
30 iyun 2022-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 25 000 000 manat həcmində adlı, sənədsiz, faizli təmin edilmiş istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli təmin edilməmiş istiqrazlarının baza emissiya prospekti 15 aprel 2022-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 100 000 000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə illik faiz dərəcəsi 3.25% təşkil edir.

THE FIRST TRANCHE PLACEMENT OF AZN 100 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD THE FIRST TRANCHE PLACEMENT OF AZN 100 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE FIRST TRANCHE PLACEMENT OF AZN 100 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 25 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on June 30, 2022. The auction price per bond will be AZN 1 000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on June 23, 2022. The total amount of emission is AZN 100 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3,25% interest rate.