İKZF Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb İKZF Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb
İKZF Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayırıb
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait ayrılması barədə qərar qəbul edib.
Fondun əməkdaşları könüllü qaydada bir aylıq əməkhaqqı məbləğində vəsaiti ordumuza maliyyə dəstəyi olaraq ianə ediblər.
Məqsəd düşmənin hərbi təxribatının qarşısının alınması, ölkəmizin ərazi bütövlüyünün, eyni zamanda mülki əhalinin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi üçün zəruri əks-həmlə tədbirlərinin həyata keçirilməsinə dəstək göstərməkdir.

MCGF allocated funds to the Armed Forces Relief Fund MCGF allocated funds to the Armed Forces Relief Fund
MCGF allocated funds to the Armed Forces Relief Fund
The Mortgage and Credit Guarantee Fund (MCGF) has decided to allocate funds to the Armed Forces Relief Fund of the Republic of Azerbaijan.
Employees of the MCGF voluntarily donated funds in the amount of one month's salary to the army as financial support.
The aim is to prevent military provocations by the enemy, to support the implementation of necessary counter-offensive measures to ensure the territorial integrity of the country, as well as the security of the civil population.