25 noyabr 2019-cu il tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun (Fond) vəsaiti hesabına verilən ipoteka kreditləri üzrə annuitet, sığorta və ipoteka kreditlərinə verilmiş zəmanət haqlarının ödənişlərinin Hökumət Ödəniş Portalı (www.gpp.az) ilə yanaşı, “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsi ilə aparılması imkanı yaradılıb.
Sistemin tətbiqi ödənişlərin real vaxt rejimində www.asanpay.az portalı və “ASAN Pay” mobil əlavəsi ilə yanaşı, bu sistemə inteqrasiya edilmiş qabaqcıl ödəniş portalları və 10 mindən artıq ödəniş terminalları vasitəsilə həyata keçirilməsinə şərait yaradacaq.

Payments on mortgage loans (annuity, insurance and mortgage guarantee costs) given on the funds of The Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan (Fund) will not only be received through Government Payment Portal (www.gpp.az), but also via “ASAN Payment” system from November 25, 2019.
The system will pave the way for making payments in real time through www.asanpay.az and “ASAN Payment” mobile application, as well as advanced payment portals and payment terminals more than ten thousands integrated into this system.