İKZF-nin rəsmi internet səhifəsində “Rəy və təkliflər” bölməsi istifadəyə verilib İKZF-nin rəsmi internet səhifəsində “Rəy və təkliflər” bölməsi istifadəyə verilib
İKZF-nin rəsmi internet səhifəsində “Rəy və təkliflər” bölməsi istifadəyə verilib
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizminin yaradılması ilə bağlı hazırlıq işlərinin başladığı vaxtdan bugünə kimi mexanizm üzrə vətəndaşların tələb və istəklərinin öyrənilməsi üçün müntəzəm olaraq sorğular təşkil edir. Bununla əlaqədar, Fond tərəfindən vətəndaşların kirayə mexanizminə dair rəy və təkliflərinin əldə olunması prosesinin sürətləndirilməsi və daha da sadələşdirilməsi məqsədilə rəsmi internet səhifəsində (www.mcgf.gov.az) “Rəy və təkliflər” bölməsi yaradılıb. Qeyd olunan bölmə “Sorğu anketi” və “Kirayəçi məmnunluğu” altbölmələrindən ibarətdir.
“Sorğu anketi”ndən istifadə edərək satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi çərçivəsində mənzil sahibi olmaq istəyən vətəndaşlar yaşayış sahələrinə dair tələblərini (ərazi, otaq sayı, mənzilin sahəsi və s.), kirayəçilər isə əldə etdikləri mənzillərlə bağlı rəy və təkliflərini qeyd edə biləcəklər.
Kirayəçilərdən Fonda yazılı şəkildə və ya rəsmi elektron poçt ünvanı (info@mcgf.gov.az) vasitəsilə daxil olan məktublar isə “Kirayəçi məmnunluğu” bölməsində yerləşdirilir.
Qeyd edək ki, kirayəçilərə dair tələblər, müraciətlərin qəbulu, onlara baxılması, yaşayış sahələrinin seçilməsi və rəsmiləşdirilməsi barədə ətraflı məlumatı Fondun internet səhifəsindən, “1549” Çağrı Mərkəzinə zəng etməklə və ya 2 saylı Bakı ASAN Kommunal və ya Sumqayıt Asan xidmət mərkəzinə yaxınlaşaraq, həmçinin EİKZS-dən istifadə ilə bağlı məlumatı EİKZS-də yerləşdirilmiş təlimatla tanış olaraq əldə etmək mümkündür.

The MCGF added "feedback and suggestions" section to its website The MCGF added "feedback and suggestions" section to its website
The MCGF added "feedback and suggestions" section to its website
Since the beginning of preparations for the establishment of rent-to-own mechanism, the Mortgage and Credit Guarantee Fund (MCGF) has been conducting regular surveys to study the needs and desires of citizens under the mechanism. In this regard, in order to speed up and further simplify the process of obtaining opinions and suggestions of citizens on the rental mechanism, the MCGF has added a section "Feedback and suggestions" on the official website (www.mcgf.gov.az). The mentioned section consists of “Questionnaire” and “Tenant Satisfaction” sub-sections.
Using the "questionnaire", citizens wishing to own an apartment under the rental mechanism will be able to indicate their requirements for living space (area, number of rooms, etc.), and opinions and suggestions on the apartments.
Letters from tenants received by the Fund are placed in "Tenant Satisfaction" section.
It should be noted that detailed information on the requirements for tenants, receipt of applications, their consideration, selection and registration of residential areas can be found on the website, by calling the "1549" Call Center or by contacting the Baku ASAN Kommunal Service No. 2 or Sumgayit ASAN Service Center, as well as the information on the use of EMCGS can be obtained reading the instructions posted in EMCGS.